• اکباتان استون توليد  کننده انواع سنگ هاي مصنوعي و پليمري تزئيني ، تابلو سنگ ، آجر ، کف و نما بتن اکسپوز، طرح هاي خاص و سفارشي  انواع رزين هاي ضد آب و جلا دهنده

  • Ekbatan Stone Manufacturer  Luxury polymeric stone veneers for walls, flooring and facades Exposed concretes, brick Custom and special designs Resins for water proof and super gloss coating

  • اکباتان استون توليد  کننده انواع سنگ هاي مصنوعي و پليمري تزئيني ، تابلو سنگ ، آجر ، کف و نما بتن اکسپوز، طرح هاي خاص و سفارشي  انواع رزين هاي ضد آب و جلا دهنده

سوالات متداول اکباتان استون

چرا اکباتان استون ؟

اکباتان استون دارای یک دهه قدمت در خصوص تولید انواع سنگ های مصنوعی و پلیمری در ایران می باشد. اکباتان استون محصولات خود را از مواد طبیعی مانند پودر سنگ، رنگ های معدنی و سایر مواد دیگر با فرمولاسیونی مخصوص و ثبت شده با بالاترین استاندارد ها و مجهز ترین کارخانه تولید می کند. اکباتان استون در تمامی حوزه های سنگ مصنوعی و بتن اکسپوز با بهترین و متنوع ترین محصولات فعالیت می نماید.

طریقه اندازه گیری متراژ مورد نظر چگونه است ؟

طول و ارتفاع ناحیه مورد نظر را در هم ضرب کنید و سپس تمام فضاهای باز مثل پنجره ها و درها را از این مقدار کسر کنید تا مساحت سنگ لازمه بدست آید.

سطح زیرکار قبل از نصب سنگ باید به چه صورت باشد؟

از نصب محصول بر روی سطوح آغشته به رنگ (پلاستیکی،روغنی،اکرلیک و…) جدا خودداری نمایید.در صورت نصب محصول روی سطوح رنگ شده بدون ایجاد شیار )دیوار تیشه خور شود) و تراشیدن حداقل 50% رنگ، افتادگی حتمی است. سطح قابل نصب باید عاری از رطوبت، گرد و غبار و چربی باشد و قبل از نصب از خشک بودن سطح ، عدم نشت آب و جدا نبودن گچ از دیوار مطمئن شوید. 

سنگ های چیدمانی باید چگونه الگو برداری شوند؟

جهت نصب محصولات چیدمانی اکباتان استون قبل از نصب بر روی دیوار قطعات را روی سطح زمین کنار یکدیگر قرار داده تا بهترین الگوی نصب را بدست آورید؛ سپس براساس الگوی بدست آمده اقدام به نصب روی دیوار نمایید.

طریقه نصب براکت، قاب و ... روی سنگ های اکباتان استون چگونه است؟

از نصب براکتL.C.D ، قابهای سنگین ، قفسه ، روشنایی و… بر روی سنگ جدا خودداری نمایید. محل نصب براکت L.C.D را در زمان نصب خالی گذاشته و پس از اتمام نصب سنگ، اقدام به نصب براکت (پایه دیواری L.C.D ( نمایید. مگر اینکه بعد از پایان نصب با سر مته بلند سطح نصب محصولات را سوراخ نموده و به دیوار زیرین، پیچ نمایید. 

از چه نوع چسب و ملاتی و در کجا استفاده کنیم؟

جهت نصب سنگ اکباتان استون در دکوراسیون داخلی میتوانید از چسبهای کاشی خمیری (سطلی) و پودری(کیسه ای) استاندارد و مخصوص این موضوع و برای نمای خارجی فقط و فقط از ملاتهای سیمانی و یا چسبهای استاندارد پودری مخصوص نمای خارجی متناسب با محصول استفاده نمایید. جهت نصب سنگهای کف صرفا از ملاتهای سیمانی و یا ماسه ای استفاده شود و حتما از ریختن دوغاب خودداری گردد. همچنین ملات یا ماسه باید زیر سنگ را به طور کامل پوشش دهد و زیر سازی باید محکم و یکنواخت باشد. 

طریقه نصب سنگ دکوراتیو و نما با چسب چگونه است؟

قبل از نصب هرقطعه سنگ، چسب را به طورکامل با کاردک پشت سنگ پخش نمایید و از زدن چسب به صورت نقطه ای و در اصطلاح لقمه ای خودداری نمایید. همیشه هنگامی که سنگ را در جای خود می فشارید تکانهای آرامی به دست خود بدهید تا سنگ با جابجایی های کوچک به طرفین در جای خود محکم شود. به هنگام نصب محصولات بر روی دیوار, بعد از حصول اطمینان از نگهداری ردیف پایینی, اقدام به چیدن ردیف بعدی نمایید و از چیدن یکباره محصولات تا ارتفاع بیشتر از یک متر خودداری نمایید مگر بعد حصول اطمینان از نگهداری ردیفهای پایینی.

طریقه بندکشی به چه صورت است؟

در صورت تمایل جهت بند کشی، با پودر بندکشی یا مخلوط پودر سنگ و سیمان اقدام به بندکشی نموده و در نهایت با فرچه مویی(از فرچه سیمی, پارچه و گونی و هر چیز زبر دیگری استفاده نشود) یا ابر نرم خشک به آرامی نظافت نمایید. دقت شود ملات بندکشی تقریبا باید نیمه خشک بوده و نباید به صورت خمیری باشد.

در صورت کثیفی به هنگام نصب چه کار کنیم؟

در صورتی که به هنگام نصب ملات یا چسب بر روی سنگهای رنگ شده (نه خود رنگ) ریخته شد، قبل از خشک شدن با ابر نرم مرطوب اقدام به جمع آوری و پاک نمودن آن نمایید.
در خصوص سنگ های خود رنگ، آنها را با آب پاک نکنید چون باعث لکه دار شدن سنگ می شود. با ابر نرم لکه را برداشته و یا اجازه دهید تا ملات کاملا خشک شود و سپس آن را با یک ماهوت پاک کن تمیز کنید. پیشنهاد میشود جهت هر چه تمیز تر شدن کار بعد از نصب هر ردیف افقی روی ردیف قبلی را با روزنامه یا پلاستیک و یا ... بپوشانید.

نصب سنگ های کف چگونه است؟

جهت نصب سنگهای کف اکباتان استون صرفا از ملاتهای سیمانی و یا ماسه ای استفاده شود و حتما از ریختن دوغاب بع از نصب خودداری گردد. همچنین ملات یا ماسه باید زیر سنگ را به طور کامل پوشش دهد و زیر سازی باید محکم و یکنواخت باشد که برای این کار میتوانید روی ملات یک لایه نازک سیره ملات بریزید سپس اقدام به جا نمایی سنگ کف نمایید.

چه راهکاری جهت نظافت وجود دارد؟

با گذشت زمان سنگ ها ممکن است کثیف شوند. این کثیفی را به وسیله محلول صابون یا شوینده های غیر اسیدی در آب و ابر نرم پاک نمایید. از برس سیمی استفاده نکنید چون به سطح سنگ آسیب می رساند همچنین سطوح سنگ را به وسیله اسید یا محصولاتی با پایه اسید تمیز نکنید. شستشو با فشار هم از طرف ما توصیه نمی شود.

محصولات امکان سوراخ شدن یا برش را دارند؟

کلیه محصولات اکباتان استون قابلیت برش با سنگ فرز مخصوص کاشی و سنگ را دارند و با دریل سوراخ میشوند.